Vrh A

 

Matka: Safira Zdestru
Otec: Ich.Richie Zdestru
 09mm knirac01m
více o matce
více o otci

knirac_a14m

 

Datum narození: 16. 12. 2010

Po dlouhém, dvacetihodinovém porodu, přivedla na svět naše Safinka své první děti. Na štěňátka jsme se moc těšili, ale porod nám dal pořádně zabrat úplně všem. Celkem se narodilo 9 štěňátek, z toho nezvěřitelných 7 holčiček, které se navíc až na jedno přerušení rodily v řadě za sebou. První z chlapečků bohužel svůj boj o život vzdal druhý den svého života, přesto na něj budeme pro jeho statečnost vzpomínat jako na velkého bojovníka. Některá ze štěňátek dostala zcela speciální jména, podle toho, jaké události se pojí k jejich narození. Celý vrh působí velmi vyrovnaně a věříme, že ze štěňátek vyrostou silní, vyrovnaní a úspěšní jedinci, stejně jako jejich rodiče.

ALFA-SAFI – fena / kupírovaný ocas

 knirac_a27m
Něco o mně:
Když jsme prožívali dvanáct hodin předporodního šílení a miminko stále nikde, žertovali jsme, že tam dole sedí malá Safinka, má roztažené nožičky a křičí: „Já do té zimy nechcííí“. K našemu překvapení se nakonec ukázalo, že tam opravdu byla….a tak naše první holčička dostala svoje jméno. Alfa- první, Safi-jméno po mamince, prostě to byla první Safinka.
žije v: Ústí nad Labem
porodní váha: 408g
váha v 8 týdnech: 7,4kg
 P1010333 (2) knirac_a13m knirac_a01m

ASARAH – fena (Sára)

 knirac_a26m
Něco o mně:
Když jsem poprvé uviděla tuhle holčičku, hned jsem si vzpoměla na slečnu, co si u mě zamluvila holčičku ještě před narozením. Asarah má velmi zvláštní, krásnou hlavu, která mě ihned zaujala. Velmi se podobá mamince a věřím, že z ní vyroste opravdová princezna.
žije v: Mělníku
porodní váha: 408g
váha v 8 týdnech: 7kg
 556581_2254108209256_1666203731_n (2) knirac_a15m knirac_a02m

 

DKK: 0/0

Sářiny webové stránky – www.asarahcederikon.svet-stranek.cz

Výstavní úspěchy:

V1, VT, KV – KV Týn nad Vltavou 11.8.2013
* VN1 a 2. nejlepší dorost výstavy – KV Rybníky u Dobříše 3.9.2011
* VN1 (dorost) – KV Karlovy Vary 20.8.2011
* VN1 – NV Litoměřice 21.5.2011
* VN1 – Klubová výstava kníračů (Pražská pobočka) 23.4.2011

ACHILLES – pes

 knirac_a03m
Něco o mně:
Achilles se narodil podobně jako jeho jmenovec, nožičkou napřed, hlavou ve vodě, proto jsme mu vybrali tohle jméno. Bohužel několik minut po porodu se dostavily nečekané komplikace a šlo mu o život. Přesto jsme pro jeho záchranu udělali maximu a byl ihned operován. Statečně bojoval, zvládl narkózu, začal se hlásit o jídlo a dobře jíst. Ve chvíli, kdy jsme se začali radovat z jeho záchrany však jeho organismus nečekaně selhal a on nás tiše, ve spánku opustitl. Pro jeho statečnost mu chci věnovat tyto řádky. Nikdy nezapomenu.Zemřel dva dny po porodu.prodní váha: 401g

ANNY – fena (Anička)

 knirac_a22m
Něco o mně:
Jméno Anny se mi velmi líbilo, a tak ho dostala další z holčiček. Už dva dny po narození se ukázalo, že je víc než příznačné. Anička je opravdu holka „krev a mlíko“. Od jídla se jen tak odehnat nedá a má krásné faldíky. Prostě typická česká holka.
žije v: Kryštofových Hamrechprodní
váha: 420g
váha v 8 týdnech: 8,7kg
knirac_a16m 735181_545634005449536_1585321382_n (2) knirac_a04m

DKK 0/0

 

ARIA – fena / kupírovaný ocas

 knirac_a29m
Něco o mně:
Jméno Aria vybrala moje dcera. Aria byla elfka ve jednom dobrodružném románu (Eragon). Elfky mají neobyčejnou krásu a tu jak věřím, bude mít i Aria.
žije v: Měříně u Jihlavy
porodní váha: 427g
váha v 8 týdnech: 7,2kg
 201107 515 (3) knirac_a17m knirac_a05m

AMÉLIE – fena (Amálka)

 knirac_a24m
Něco o mně:
Amálka vyběhla na svět tak nějak sama. Při její váze ani není divu. Z počátku jsem si kladla otázku, jestli má tenhle malý uzlíček šanci na život, ale to mi Amálka ihned ukázala. S velkou dravostí se vrhla do života a do jídla. Je neuvěřitelná. V tak malém tělíčku, tolik temperamentu a síly! Protože je tak trochu z jiného světa, dostala jméno Amélie, podle hrdinky filmu Amélie z Montmartru. Ona byla také tak trochu jiná, ale byla také vyjímečná a já myslím, že i naše Amálka taková je.
žije v: Ohrazenicích u Turnovaprodní
váha: 204g
váha v 8 týdnech: 5,6kg
 IMG_9251 knirac_a18m knirac_a06m

AMBRA – fena   zůstává v naší CHS  – stránka Ambry

 knirac_a23m
Něco o mně:
Tahle holčička dostala své jméno podle ambry, která se svého času přidávala do afrodisiak, a také podle hrdinky románu „Věčná Ambra“. Naše Ambra je totiž velmi akční stvoření, jako by jí někdo stále dobíjel baterky a navíc je hrozně „ukecaná“. Všechno komentuje a na různé věci má i různé výšky svého brblání. Má nádhernou hlavu a kdo si jí vezme, určitě se nudit nebude.
žije v: zůstává v naší CHS
porodní váha: 320g
váha v 8 týdnech: 7,2kg
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA knirac_a19m knirac_a07m

AMAZING SNOWFLAKE – fena / kupírovaný ocas

 knirac_a28m
Něco o mně:
Tahle holčička má opravdu zvláštní jméno, ale takový je i její příběh. V půl 3 ráno jsem vzala Safiru vyčůrat ven, byla hluboká tma, mráz a sníh. Viděla jsem, že se nad něčím sklání. Když jsem k místu přišla, abych to zkontrolovala, nic tam nebylo. Šla jsem ke dveřím, tam stála Safi a v hubě měla cosi dlouhého. Myslela jsem, že to je placenta. Povídám jí: „Dej mi to“ a ona dala, jenže k mému zděšení na konci toho všeho byla tahle holčička. Ihned jsme vletěli do tepla a čistili a zahřívali, no zkrátka vše co bylo třeba. Maličká se zahřála a začala baštit. Ukázala se jako velká bojovnice. Své sourozence nepřelézá, prostě je hrne před sebou. Její jméno znamená „Nádherná sněhová vločka“.
žije v: Holicích
porodní váha: 330g
váha v 8 týdnech: 6,5kg
 P1020751 (2) knirac_a20m knirac_a08m

ANGEL – ADIS – pes (Enžl) / kupírovaný ocas

 knirac_a25m
Něco o mně:
Když už jsme si mysleli, že jsou všechna miminka na světě, jeli jsme na sono, jen tak pro klid duše. Pan veterinář se na mě podíval a pravil: „Je tam ještě jedno, vidíte to srdíčko, jak bije?“ Ano, viděla jsem a doufala, že i tohle srdíčko se na svět dostane v pořádku. Můj syn si moc přál pojmenovat jednoho pejska Angel, líbilo se mu, že by byl velký knírač Andílek…protože se stále rodily holčičky, bála jsem se, že mu tu radost nebudu moci udělat, ale nakonec, úplně poslední, přišel na svět právě očekávaný Angel. Podle jeho povahy to určitě nebude mírný, klidný anděl, ale jako ochránce rodiny bude tuhle úlohu určitě dobře plnit. Druhé jméno, Adis dostal na památku zakladatele linie CHS Zdestru, která má v ČR již třicetiletou tradici.
žije v: Kladně
porodní váha: 442g
váha v 8 týdnech: 8,6kg
 knirac_a21m knirac_a09m

Fotografie:

Angel, Amálka, Amazing, Sára
Ambra, Aria, Anny, Alfa
Angel a Sára
 knirac_a10mm knirac_a11mm knirac_a12mm