Datum narození / Date of Birth: 6.XI.2019

Vrh O je první vrh naší Iris, je to neuvěřitelné, ale narodilo se nám 15 štěňátek. Myslím, že to je světový rekord u tohoto plemene. Před rokem se nám narodilo 13 štěňátke od Bree, myslela jsem si, že to překonat nelze, ale Iris ukázala, že ano…Prvních osm miminek se narodilo doma, ale potom začal porod váznout, proto jsme jeli na veterinu. Pro jistotu jsme udělali rtg, abychom se podívali, kolik miminek zbývá…s úžasem jsme hleděli na obrazovku a říkali si, že to není možné. Bylo jich tam ještě sedm! Nasadili jsme oxitocin a glukozu a postupně přišlo na svět dalších šest miminek, poslední jsme si odvezli domů v bříšku a počkali na jeho narození v klidu doma. Všechna miminka jsou zdravá a čilá, i když váhově se liší. Máme 3 COA holčičky, COA chlapce, HA holčičky a 7 HA chlapců. Jsem velmi šťastná, že to Iris hezky zvládla a je skvělá matka. Ovšem asi pořád budu v šoku z toho, co se dá zvládnout za dvakrát 20 min krytí 😮 .

ORCA – COA fena/COA female

Když jsem vymýšlela jména na O, bylo to hodně těžké, ale už dopředu jsem si přála, aby se narodila černobílá holčička co nejvíc podobná kosatce, abych jí mohla dát tohle jméno a hned první miminko byla právě taková holčička. Už teď je vidět, že jí nikdo nezabrání dostat se pro jídlo, pořád má plné bříško a je moc krásná.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 298 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 4,6 kg

Žije v/Lives in: Sulice – Praha Východ

ORION – HA pes/HA male

Jako druhý se narodil Orionek, krásný pejsek, velký a plný síly. Souhvězdí Orionu je vidět skoro po celém světě a je nejlépe vidět v zimě. Myslím, že tohle jméno se k Orionkovi hodí, je nepřehlédnutelný, je to zimní miminko a určitě bude taky moc elegantní kluk, kterého si každý všimne.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 360 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5kg

Žije v/Lives in: Holandsko

ORLANDO – HA pes/HA male

Orlando je největší chlapeček z vrhu a vypadá to, že jako jediný má čírko. Je to neobyčejný klouček. Jméno dostal po herci Orlando Bloom, kterého mám moc ráda. Věřím, že až Orlando doroste, bude stejně nepřehlédnutelný a charismatický.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 342 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,7 kg

Žije v/Lives in: Měchenice – Praha Západ

ORIGAMI – COA fena/COA female

Tahle malá slečna je opravdu originální, přes očíčka má černé fleky a na zádech hnědé a bílou, je to naprostý originál, je jakoby poskládaná z kousků barev, proto jsem jí vybrala jméno Origami. Je sladká a na prsou má navíc hnědé srdíčko. Věřím, že bude ozdobou každé rodiny.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 290 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 4 kg

Žije v/Lives in: Brno

ONYX – HA pes/HA male

Onyx dostal své jméno podle drahého kamene, který má mít ochranné a léčebné účinky, kromě toho, že je krásný a používá se k výrobě šperků. Onyxík má nádhernou hlavu, určitě bude takovým drahokamem své rodiny a jelikož peruáni jsou velmi senzitivní, určitě dokáže poznat pocity svého majitele a léčit ho svou láskou.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 325 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,1 kg

Žije v/Lives in: Rakovník

OBELIX – COA pes/COA male

Obelixík je hříčka. Než se miminka narodila, říkala jsem si, že jestli se narodí chlupatý pejsek, bude se jmenovat Obelix. Dva dny na to mi volala panička od našeho odchovu Idefixe, že by od nás chtělu dalšího chlupáčka a že by se měl jmenovat Obelix, neuvěřitelná shoda myšlenek. Nakonec se narodil jen jeden chlupatý pejsek a ano, je to Obelix a musím říct, že je svému jménu poplatný, protože po 4 dnech života je to druhé největší miminko z vrhu.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 285 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,1 kg

Žije v/Lives in: Stříbrná Skalice

ORNAMENT – HA pes/HA male

Ornýsek je moc krásný pejsek s bílou náprsenkou ve tvaru V, která sahá až na bříško a přední nožičky má také bílé. Má krásnou hlavu, ušlechtilý výraz a neskutečnou chuť do života. Myslím, že bude krásným nepřehlédnutelným psem.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 254 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 3,9 kg

Žije v/Lives in: Německo

OLEANDR – HA pes/ HA male

Olí je další krásný pejsek s dlouho hlavičkou. Vypadá velmi ušlechtile a jako šlechtic se i chová. Oleandr zdobí balkony a domy přímořských států a krásně voní. Když už je babička Jasmín, maminka Iris, tak aspoň jedno miminko muselo mít kytičkové jméno, takže proto Oleandr.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 328 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 4,5 kg

Žije v/Lives in: Stříbrná Skalice

OLIVIA – HA fena/ HA female

Kdo by neznal film Pomáda a okouzlující Olivia Newton-John, zpočátku nenápadná dívka, potom velká kočka. Olivie je zatím maličká slečna, ale jednou to určitě rozjede jako dáma a možná i ve výstavních kruzích. Určitě na to má.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 240 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 3,2 kg

Žije v/Lives in: Německo

ODETTE – HA fena /HA female

Odette de Champdivers byla krásná žena, milenka krále Karla VI. Pokud bude naše Odettka po mamince taky nymfomanka, tak bude dělat čest svému jménu 😀 . Každopádně tohle jméno se mi moc líbí a určitě jsem ho chtěla některé z holčiček dát. Že bude krásná, o tom nepochybuji už teď.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 221 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 3,9 kg

Žije v/Lives in: Těšany

OH MY BABY – HA fena/HA female

Když se tohle miminko narodilo a viděla jsem ten uzlíček, nic jiného než tohle zvolání mě nenapadlo. Přesto že je Bejbinka maličká, je taky moc šikovná, odvážná a silná. Ona to jednou světu ukáže a co víc, je í okouzlující. Musíme jí najít tu nej rodinku, která jí bude nadevše milovat.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 155 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 3,3 kg

Žije v/Lives in: Kutná Hora

OH SWEET – HA fena/HA female

Další holčička drobeček, jen o maličko větší než Bejbinka. Krásná, úžasná s bílou náprsenokou a předníma nožičkama. Má drive a krásně roste. Je prostě sladká, malá Sweetee. Určitě bude krásnou ozdobou své rodiny, sladkou holčičkou pro všechny.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 171 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 3,2 kg

Žije v/Lives in: Německo

OXI – HA pes/HA male

Oxík se narodil po druhé dávce Oxitocinu, asi to ne něj mělo nějaký vliv, protože dokáže zrychlit z nuly na sto 😀 . Je nesmírně ukecaný a umí si říct co potřebuje. Je moc krásný, čokoládový s krásnou hlavou. Jeho rodinka se s ním určitě nebude nudit, bude to takový životabudič.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 260 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 4,8kg kg

Žije v/Lives in: Brno

ORINOCO – COA fena/COA female

Orinoco je jedna z největších a nejdelších řek Jižní Ameriky, je úchvatná a zásobuje životodárnou vodou rozlehlé území. Naše malá Orinoco je naprostý originál, má tak zvláštní kožíšek, že ještě teď nedokážu určit barvu a krásně bílé tlapičky. Je záhadná a krásná a jistě vnese do života svých majitelů spoustu života a radosti.

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 237 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 4 kg

Žije v/Lives in: Kostomlaty nad Labem

OH MY GOD – HA pes/HA male

Když jsem usínala opřená hlavou o zeď ve 3h ráno a čekala na poslední miminko, nic jiného než OMG mě už ani nenapadalo. Narodil se nečekaně velký a krásný pejsek, který ukončil porodní maraton a začal ten miminkovký. Jako dar dostal podobu po babičce Jasmin, bude krásný, velký, ušlechtilý, ale to jméno mu prostě zůstane 😀 . Tolik požehnání jsem ani ve snu nečekala, ale děkuji!

Popis anglicky

Porodní váha/Birth Weight: 311 g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5 kg

Žije v/Lives in: Německo