Datum narození/ Date of Birth: 12.6.2019

Vrh N je druhý vrh naší peruánské princezny Jasmin. Porod začal hladce, ale to by snad ani nebalo u nás, aby se to nezkomplikovalo…Po prvním miminku se to zaseklo. V tu dobu byli ale všichni v práci a neměla jsem nikoho, kdo by se mnou jel na veterinu na kontrolu. Nakonec díky kamarádce Helence Hyblerové, vše dobře dopadlo…půjčila mi svého šikovného syna, který s námi absolvocal cestu. Během cesty se dalšímu miminku začalo chtít ven a skoro se narodilo na kruhovém objezdu. Díky zatáčce si to ale Jasmin rozmyslela 😀 . Nakonec se další holčička narodila tedy na veterině a hned na to její sestra. Rozhodli jsme se ještě chvilku počkat a přišla ještě jedna holčička. Udělali jsme rtg a zjistili, že je v břiše ještě 5 miminek. Rychle jsme uháněli domů, ale stejně jsme to nestihli. V autě se nám narodil chlupatý chlapeček. Auto neauto hned se přicucnul k mamince a nenechal se situací vyvést z míry. Doma potom přišla na svět další holčička a tři kluci. Vše dobře dopadlo a maminka Jasmin se velmi zodpovědně stará o své děti. Bojí se pohnout a když jí miminko odleze, naříká a volá mě, abych ho dala tam kam patří, takže musím vstát já…Všechna miminka jsou zdravá, čilá bez vad a máme z nich velkou radost.

The litter N is the second litter of our Peru Princess Jasmin. The giving birth went well but it would not be us if there is not any trouble… The second baby did not want to come at all. At this time everybody worked and nobody could go with me to the vet. But my friend Helenka Hyblerová was able to borrow me her son and we took us to the vet. The second baby wanted to show us during the way and it was born almost on the randabout. But Jasmine changed her mind because of the turn 😀 So, this girl was born at the vet and immediately her sister. We decided to wait and another girl was born. The RTG showed 5 more babies we should expect. We quickly drove home but we did not catch it. The coa boy was born. And the car or not he started to drink with no problems. Another girl and three boys were born at home. Everything was finally without problems and Jasmine is responsible while taking care of her babies. She is afraid to move and when the baby moves away from her, she calls me to take it back where it should be. So I have to get up! All babies are healthy, without defect and we are happy because of them.

title-tag
title-tag

NAQADAH (COA holčička/COA girl) „Nakinka“

Miluji Egypt a orient. Tato holčička dostala jméno po místě, které je plné starobylých památek. Je to krásné místo, kde se zastavil čas. Maličká dostala takové jméno, protože je naprostý originál, je krásná a věřím že i s ní se novému majiteli zastaví čas a nebude se od ní chtít vzdálit

I love Egypt and orient. This girl got here name because of place which is full of ancient monuments. It is beautiful place where the time stopped. She got here name because she is pure original, she is beautiful and I believe the time will also stops for the new owners, so they won’t to be far from her.

Porodní váha/Birth Weight: 434g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 6,6kg

Žije v/Lives in: Nymburk

title-tag

NARI (COA holčička/COA girl) „Narinka“

Nari se narodila docela bouřlivě a přesto se hned měla čile k světu i k jídlu, až se paní veterinářka podivovala, jak je čilá hned po narození. Dostala jméno z Japonštiny, které znamená „Stane se“ nebo „Hrom“. No její příchod byl bouřlivý a stalo se, že je ta úžasná holčička mezi námi. Určitě se stane ještě mnoho věcí, které spolu s novým páníčkem vymyslí. Je to velká šikuka.

Nari was born quite tumultuousand despite this she wanted to live and eat. The vet was also surprised how active she is. Her name came from Japan. It means „It will become“ or „Thunder“. Well, her „arrival“ was tumultuous and this amazing girl is with us. She will figure out surely many things together with her new owner.

Porodní váha/Birth Weight: 412g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 6,1kg

Žije v/Lives in: Lovosice

title-tag

NAMI (COA holčička/COA girl) „Nami“

Nami na svět doslova vyšplouchla, skoro jsme jí nechytli, jaký to byl fofr 😀 . Nami je z Japonštiny a znamená „vlna“, takže přesně vystihuje to, jak malá přišla na svět. Být s ní na jedné vlně ale není vůbec těžké, ona je hrozně vtipná už od mala. Od cecíku se nedá odtrhnou sourozenci ani když jí nesou na zádech pryč a když něco chce, tak v tom má jasno. Navíc je velmi krásná. Věřím, že bude dělat nové rodině samou radost.

Nami was literally splashed to our world, almost we could not catch it 😀 Nami comes from Japan and it means „wave“. It really suits to the way how she came. But it is not hard to be with her on one wave because she is so funny since the beginning. Anyone is able to take her food from her even she is taken away by her siblings on their back. And if she wants something, it is absolutely clear. And she is very beautiful. I believe she will be joy of her new family.

Porodní váha/Birth Weight: 370g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 6,1kg

Žije v/Lives in: Milevsko

title-tag

NEMESIS (HA holčička/HA girl) „Suri“

Jméno Nemesis jsem si dlouho schovávala pro malou princeznu. Sice není z Egypta, ale z Peru, ale to nic nemění na tom, že to princezna je a opravdu krásná.Moc se těším co z ní vyroste a možná ji potkáme také na výstavě. Určitě bude krásnou ozdobou své rodiny, ale také milující holčičkou.

This name I was waiting for little princess. She is not from Egypt but from Peru. But it does not change anything of her beauty. I am excited what she will become and maybe we will see her on the shows. She will beautiful and loving girl of her new family.

Porodní váha/Birth Weight: 400g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,7kg

Žije v/Lives in: Dynín

title-tag

NELSON PIQUET (COA kluk/COAboy) „Bowie“

Nelsonek dostal své jméno podle velmi charismatického automobilového závodníka. Proč? Protože to byl on, kdo přišel na svět na zadním sedadle auta a vůbec s tím neměl problém. Je to největší miminko z vrhu, má zlatou barvu a stoický klid v duši. Je to prostě zlatíčko a věřím, že bude ozdobou své nové rodiny.

Nelson got his name because of charismatic car racer. Why? Because it was him who came to our world on the back seat of the car and he did not have any problem with it. It is the biggest baby from the litter. His colour is gold and stoic peace of soul. He is just honey and I believe he will be treasure of his new family.

Porodní váha/Birth Weight: 480g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 7,3kg

Žije v/Lives in: Belgie

title-tag

NEFERTITI (HA holčička/HA girl) „Faith“

Nefertiti byla Egyptská princezna. Byla velmi krásná, měla krásnou hlavu a uhrančivé oči. Je to moje oblíbená postava. Tohle jméno jsem si schovávala pro nějakou nahatou holčičku a tahle maličká je přesně to miminko, kterému jméno Nefertiti pasuje. Má krásnou dlouhou elegantní hlavu, bílé ponožky a je to prostě princezna každým coulem. Jednou bychom jí měli také potkat na výstavě. Moc se na to těším.

Nefertiti was Egyptian princess. She was very beautiful with beautiful head and unforgettable eyes. It is my favorite character. I was waiting just for this baby to give her name Nefertiti. And it really suits! Her head is beautifuly long and elegant. She has white socks and she is princess in every way. She could be also seen on the shows. I am looking forward to that.

Porodní váha/Birth Weight: 370g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,8kg

Žije v/Lives in: Most

title-tag

NIKKO (HA kluk/HA boy) „Niky“

Jméno Nikko znamená „Sluneční svit“ tan den co se Nikkoušek narodil byl plný slunce a nejen pro něj, ale i pro jeho budoucí paničku, která si ho vybrala. Nikko má na krku bílou šálu a trochu bílé nožičky a bříško. Je to originál. Možná podědil tuto barvu po svém dědečkovi Sinchi. Jestli bude po něm, budu moc ráda, protože to je opravdu krásný pes. Každopádně už teď má maličký charisma.

Nikko means „sunshine“. That day was full of sun but not only for him but also for his future owner who have chosen him. Nikko has white scarf on his neck and quite white legs and belly. He is original. Maybe he got this colour because of his grandfather Sinchi. I will be glad if he is like Sinchi because it is really beautiful dog. Anyway, he has charisma now like a baby.

Porodní váha/Birth Weight: 355g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 6,4kg

Žije v/Lives in: Brno

title-tag

NARAQ (HA kluk/HA boy) „Zanzi“

Naraq je nádherné město v Orientu, plné barevných starobylých budov. Narýsek je krásný kluk plný různých barviček a je velmi originální. Myslím, že je velmi podobný své matce Jasmin. Moc se těším, co z něj vyroste, ale věřím, že to bude elegantní krasavec.

Naraq is wonderful oriental city full of ancient buildings. Narýsek is beautiful boy with many colors and he is also very original. I think he will become elegant boy.

Porodní váha/Birth Weight: 367g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 6,1kg

Žije v/Lives in: Vsetín

title-tag

NOBUYUKI (HA kluk/HA boy) „Chéri“

Nobískovo jméno je z Japonštiny a znamená „věrné štěstí“ , myslím, že přesně takový peruán je. Miluje svou rodinu, chrání ji a nikdy se jí nevzdá, pokud k tomu není lidmi přinucen. K tomu můžeme přidat to, že život s peruánem je šťastný, protože umí rozesmát, dát tlapky kolem ramen a zahnat každou chmuru. Nobísek už od prvního dne vymýšlí takové vylomeniny, že se musím smát. Věřím, že bude štěstím i pro svého nového páníčka.

His name comes from Japan and it means „faithful happiness“ which I believe the Peru dogs are just like that. He loves his family, protects it and he he never give up until he is forced by people. Also we can add the life with Peruvian is happy because he can laugh, give his paws around our shoulder and chase away every bad mood. I have to laugh when I see Nobísek because he can figure out really interesting things. I believe he will be happiness for his new owner.

Porodní váha/Birth Weight: 355g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 6,6kg

Žije v/Lives in: Belgie

title-tag