Datum narození/ Date of Birth: 29.1.2017

Vrh I je prvním vrhem naší Jasmínky. Kvůli špatné poloze prvního štěňátka byl porod veden císařským řezem. Štěňátka byli skuteční obříci, v tuto chvíli jsou to miminka s největšími porodními váhami co se u nás kdy narodila. Největší pejsek měl 557g a žádné miminko nemělo méně než 412g. Jasmínka se o své děti velmi pozorně stará a je k nim něžná a pozorná. Věřím, že štěňátka zdědí po rodičích eleganci a něžnou a laskavou povahu.

The litter I is the first litter of our Jasmine. The giving birth went by caesarean section because of bad position of the first puppy. Puppies were real giants. Their birth weight is the biggest in our breed ever. The biggest male had 557g and any other baby didn´t have less than 412g. Jasmine takes good care about them. She is very kind and attentive. I believe the puppies will inherite elegance and kind characters.

Indiana Jones – (HA pes/HA male) „Indi“

Indiana je krásný tmavý klouček s velkým temperamentem a chutí k jídlu. Stejně jako tomu, po kom se jmenuje, nic mu nezůstane utajeno, hlavně pokud jde o jídlo...Je vždy připravený k akci. Věřím, že z něj vyroste elegantní a zvídavý pejsek, který vždy bude umět překvapit svoji rodinu.

Indiana is beautiful dark boy with huge temperament and taste for food. Nothing won´t stay hidden – like for Indiana – especially if we talk about the food. He is always prepare for action. I believe he will become elegant and curious boy who can suprise his family all the time.

Porodní váha/Birth Weight: 505g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,2kg

Žije v/Lives in: Ostrava

Iron Man - (HA pes/HA male) „Ironek“

Ironek je největší štěňátko z vrhu a je vlastně největším štěňátkem, které se u nás kdy narodilo. Vyzařuje z něj klidná síla, proto dostal i své jméno. Věci řeší v klidu a věcně, jen tak něco ho nerozhodí, ale zase když už se chce ozvat, tak to umí pěkně. Byl první, kdo se naučil štěkat a je vidět, že dobře ví, kdy to má použít. Věřím, že z něj vyroste impozantní pes, velmi podobný své mamince.

Ironek is the biggest puppy from the litter and also the biggest puppy we ever had. He shines calm power, that´s why he got his name. He solves things very calmly and simply. He does not go angry very fast. But if he wants to be heard, he can do it perfectly. He was the first who learned to bark and he knows when he should do that. I know he will become an impressive male, very similiar to his mother.

Porodní váha/Birth Weight: 557g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 8,2kg

Žije v/Lives in: Praha 9

Iris – (HA fena/HA female) „Iriska“

Iriska dostala své jméno podle kosatce, ten se jmenuje latinsky Iris. Maminka je Jasmín, tak první dcerka je taky z říše rostlin. No spíš z hadích ocásků 🙂 . Iriska byla ta ucpávka, přes kterou nemohli ostatní na svět, byla to ona, kdo nám ještě na veterině málem vyskočil z košíku. Už tam jsme jí dali červenou stužku, abychom doma věděli, která holčička je takový živel. Doma byla první, kdo v deseti dnech vyskočil z porodní bedny a chodil a každý den mě nepřestává překvapovat. Má velmi pronikavý hlásek a je stvořena pro kdejakou lumpárnu. S ní se nikdo nikdy nudit nebude.

Iriska got the name after fleur-de-lys, in latine „Iris“. Mother is Jasmine, so the first daughter is also from the world of flowers. But…more from snakes tails  Iriska was the plug, stopper that caused no other baby could go to see the world. And it was her, who almost jumped from the basket at vet station. We gave her the red bow to know who is the element! She was the first who in ten days jumped from the birth box and walked. She suprises me every day. Her voice is very vivid. She is made for every roguery. Noone will be bored with her.

Porodní váha/Birth Weight: 420g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5kg

Žije v/Lives in: u nás doma 🙂

Isolda – (HA fena/HA female) „Zolinka“

Isolda byla irská princezna, trochu divočejší, ale krásné stvoření. Taková Isolda také je. Je krásná, vypadá, že bude podobná mamince, ale také velmi temperamentní. Za svou sestrou Iris je jen krok pozadu. Myslím, že to bude opravdová princezna.

Isolda was an irish princess, little bit wilder but beautiful creature. And so Isolda is. She is beautiful and it looks like she will be similiar to her mother. But she is also temperament. She is only a step after her sister Iris. I think she is going to be a real princess.

Porodní váha/Birth Weight: 412g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,6kg

Žije v/Lives in: Itálie

Idefix – (COA pes/COA male) „Idík“

Tenhle chlapeček byl nejmenší z chlupatých štěňátek, už na porodním sále působil dojmem malého koblížka. Moc se líbil méhu synovi a ten mu také vybral jméno. Jeho jméno je také po hrdinovi, sice po hrdinovi malém v těle, ale velkém v duchu. Idánek je velmi komunikativní miminko a když přijdu do pokojíčků, jde se hned podívat a rád se mazlí. Určitě to bude prima rodinný kamarád. Poznávací znak – na hrudníčku má bílý trojúhelník.

This boy was the smallest from the coated puppies. Even at birth room he looked like a small donut. My son liked him very much, so he has chosen his name. The name is after a hero. The hero was in the small body but in a big spirit. Idánek is very communicative baby and when I come to see them, he immediatelly come to see me. Also likes cuddling. He will be surely great family friend. His sign is – white triangl on his chest.

Porodní váha/Birth Weight: 430g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,2kg

Žije v/Lives in: Praha 5

Ivanhoe – (COA pes/COA male) „Ivánek“

Ivanhoe je urostlý krásný pejsek s elegantní, dobře modelovanou hlavou. Je to pohodář, ale vždy ví, jak na to. Věci řeší s klidem a rád si užívá mazlení. Dlouho jsem přemýšlela, jak ho poznám od brášky a nakonec jsem na jeho bříšku našla několik bílých teček. I když Ivanhoe byl rytíř, nevím proč, jeho jméno mi připomíná zbojníka. Proto dostal zelený obojek a já doufám, že zas tak velký zbojník ve své nové rodině nebude 🙂 .

Ivanhoe is well-made beautiful male wiht an elegant, well modeled head. He is a calm boy but every time he knows what to do. He solves things calmly and enjoys cuddling. I have been thinking for a long time how to recognize him from his brother. Finally I have found a few white dots on his belly. Ivanhoe was a knight but his name remindes me brigand. That´s why he got the green collar and I hope he is not going to be big brigand at his new family 🙂 .

Porodní váha/Birth Weight: 500g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 7,2kg

Žije v/Lives in: Pardubice

Iásón – (COA pes/COA male) „Iásonek“

Iásonek je velmi podobný bráškovi Ivanhoe, někdy je sotva rozeznám. Oba jsou skoro stejně velcí a oba mají elegantní dlouhou hlavu. Jen Iásonek mi připadá, že má všechno na háku. Všichni jsou baštit a on spí, když ho probudíme a dáme k misce, tak na mě kouká tak jako: „O co jde?“. Doufám, že mu jeho pohodová povaha vydrží i doby, kdy bude velký a bude dělat radost své nové rodině.

Iásonek is very similiar with his brother Ivanhoe. Sometimes I can´t recognize them! Both are almost the same size, both have long elegant head. But only Iásonek looks like he doesn´t take care about anything. Everyone goes to food and he sleeps. When we woke him up and gave him to the bowl he looks like: „What´s going on?“ I hope he will have calm character until he will be a joy for his new family.

Porodní váha/Birth Weight: 493g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 6,5kg

Žije v/Lives in: Budiměřice

Innamon – (COA fena/COA female) „Inuška“

Innamon byla kráska z fimlu Mumie, jen málo kdo jí odolal. Inuška je takový skřítek, kterého nejde přehlédnout. Skoro nikdy se nerozčiluje a v klidu jde za svým. Někdy mám pocit, že se snad i usmívá. Má dobrý temperament, ale není to takové tsunami jako její sestry. Věřím, že bude milou a krásnou společnicí své nové rodiny.

Innamon was a beauty from the film the Mummy and only few could resist her. Inuška is like an elf you can´t overlook. She almost never goes angry but calmly to her aim. Sometimes I think she is smiling. Her temperament is good – not tsunami like her sisters. I believe she become nice and beautiful companion of her new family.

Porodní váha/Birth Weight: 435g

Váha v 8 týdnech/Weight in 8 weeks: 5,6kg

Žije v/Lives in: Pardubice