Také už jste si koupili rotomilou zverimexovou novinku ? morče 2v1? Zdá se, že je to novodobý hit. Možná vám jej zabalí jako bonus a někdy dokonce dostane morče 3v1 nebo 4v1.

O čem že je řeč?

Dovolte, abych vám vyprávěla, jak jsem k takovému dárečku přišla já.

Ten den už sám o sobě dal tušit, že bude jaksi zvláštní. Měla jsem smluvenou návštěvu u mé kamarádky na určitou hodinu (času není nikdy dost), ale co čert nechtěl, těsně před mým odchodem se porouchal zámek od koupelny a já nemohla ven. Podala jsem klíč manželovi, aby to zkusil z druhé strany, ale klíč se definitivně ulomil. Jelikož jsem návštěvu nechtěla promeškat, rozhodla jsem se, že vylezu oknem, tedy spíše okénkem, které je malé a také celkem dost vysoko od země, protože bydlíme ve zvýšeném přízemí. Manžel mě ujistil, že se do okýnka nevejdu (zřejmě lichotka na mou váhu), ale to se pletl. Než bys řekl švec, seděla jsem na miniparapetu rozhodnutá při nejhorším skočit. Když viděl, že to myslím vážně, přinesl mi žebřík, který se bohužel ukázal dost krátký, a tak jsem musela stoupnout na jeho ramena a pak na žebřík. Hurá! Byla jsem venku a utíkala na smluvenou návštěvu, nechajíce demolici dveří na manželovi.

Kamarádka chová hroznýše a ať mi milovníci hlodavců odpustí, musí jej volky nevolky krmit hlodavci. Daly jsme si kávu a já koukám, co se to tetelí v krabičce na kuchyňské lince. Bylo to morčátko. Původně to měl být oběd pro hada, ale jelikož se morčátko zdálo podezřele tlusté, kamarádka mě požádala, jestli bych jí neřekla, zda je březí. Neměla by to srdce dát maminu hadovi, to ne! Vzala jsem tu chlupatou kuličku do ruky, teda kuličku, spíš kouli. Slovo březí nebylo dostačující. Spíše by vyhovovalo ?před rozsypáním?.

Jelikož jsme plánovali morčátka dětem, dohodly jsme se, že si nastávající maminku vezmu a miminka si buď rozdělíme na mazlení nebo, když bude jen jedno, bude ho mít na mazlení její syn.

Celkem mě rozladilo, že může tak březí maminku někdo prodat na krmení. Navíc to nebyl první případ. Znám v okolí řadu ?podarovaných?, kteří si vlastně přinesli morče 2v1. Dle informací od chovatelům vím, že by se zvířata ve zverimexech měla držet odděleně dle pohlaví, ale jak by to vůbec bylo možné, když někteří pracovníci zverimexů vás budou přesvědčovat, že pohlaví poznat nejde, a to ještě v době, kdy je zvíře téměř dospělé.

Vraťme se teď už k ?naší? mamince. Náš syn si jí pojmenoval Saša. Dali jsme ji do provizorní ubikace a druhý den jí zařídili bydlení se vším potřebným luxusem. Jelikož bylo opravdu horko, mamina jen povalovala břicho po zemi a tvářila se, že ani pomalu neumí běhat. Nechali jsme ji v klidu, jen jsme ji občas pohladili a promluvili na ni a rozmazlovali jí různou zeleninkou a ovocem. A pak jsme čekali a čekali, až nadejde den D.

Plynuly a zdálo se, že bude asi těhotná doživotně, ale když sedmý den ráno probudilo děti Sašino divoké pištění a běhání po kleci, vylezly rozespalé z pokoje a povídají: ?Mami, Saše se asi něco stalo.? Hned mě trklo, co se jí asi ?stalo? a běžela jsem se podívat ke kleci. Tam vedle boudičky sedělo ještě mokré novorozené morčátko. Bylo z toho ještě celkem v šoku a klidně se nechalo vzít do ruky. Dost mě překvapila jeho velikost, byl to opravdu obřík. Celkem jsem nechápala, jak může tak velká hlavička projít tak malými porodními cestami. Prohmatala jsem Saše břicho, neboť jsem byla přesvědčená, že v tak velkém břiše přece nemohlo být jen jedno mládě, ale další tam opradu nebylo. První typ na pohlaví mrněte bylo ?holčička?. Mrňátko bylo celá maminka, jenže v trochu menším provedení a moc roztomilém. Vypadá jako malá ovečka.

Jak dny plynuly, miminko rostlo a po dvou týdnech jsem musela svůj soud vzít zpět, dle vysvětlení chovatelů a názorném hmatném důkazu ? je to kluk. Musím vás ujistit, že už ve věku 14 dnů se to poznat dá! Takže naše Sašátko, jak jsme ho prozatimně pojmenovali už může dostat konkrétní jméno. Teď je u své maminky a poctivě baští i pije a je to znát. My máme mezi tím zamluvené dvě krásné dlouhosrsté holčičky, které také rostou u svých maminek, a až dorostou, budou dělat milou společnost naší Saše, ale o tom zas někdy příště.