Tento seznam her navazuje na předchozí díl – Brutální mazlíček a jeho hry I. Věřím, že i zde objevíte oblíbené hry vašich mazlíků. Pokud ne, můžete je vyzkoušet.

Hrábětovka

Počet hráčů – alespoň jeden pes velkého plemene a minimálně jeden člověk.

Pravidla hry – pes si „vypůjčí“ zcela nenápadně hrábě. Nejprve jejich násadu dostatečně ožužlá a potom je položí do přiměřeně vysoké trávy (tak aby nebyly vidět), hrabavou částí nahoru. Potom si pokojně lehne nedaleko, tváří se zcela nenápadně a čeká. Člověk se několik minut až hodin po té vydává hrábě hledat. Ke hře patří i ostřejší slova a bujará gesta.

Ukončení hry – člověk našel hrábě.

Vítěz – pes, pokud člověk hrábě našel tím způsobem, že na ně správně našlápl (rozuměj, dostal minimálně jednu ránu násadou do hlavy). Za každou další ránu dostane pes bonus. Člověk, pokud našel hrábě bez zranění.

Razítkovaná

Počet hráčů – alespoň jeden pes velkého plemene a minimálně jeden člověk.

Pravidla hry – podmínkou hry je dostatečné množství bláta v okolí psa. Po té pes pořádně namočí tlapy do bahna a čeká na příchod lidí. Potom se rozeběhne a vyskočí co nejvýše na prsa. Následně poposkočí a opět vyskočí o něco níže. U vousatých psů možno do razítkování zapojit i vousy.

Ukončení hry – útěk lidí do domu nebo zavření psa do kotce.

Vítěz – V případě minimálně dvou razítek je vítězem pes. Jako bonusy se počítají razítka na zádech a jako speciální bonus razítko v obličeji. Pokud se psovi nepodaří udělat ani jedno razítko, je jednoznačným vítězem člověk a ostatní členové rodiny mu složí hold.

kličkování - osvědčená obrana člověkaKlackovaná

Počet hráčů – alespoň jeden pes velkého plemene a minimálně jeden člověk (mladý nebo dosti vitální).

Pravidla hry – pes uchopí do tlamy dosti dlouhý klacek. V rychlém tempu obíhá kolem člověka v rovných či kruhových dráhách. Tím ho postupně připravuje na hlavní část hry. Když je člověk již dobře připraven, proběhne s klackem v těsné blízkosti člověka tak, aby musel člověk nadskočit, pokud nechce dostat ránu. Takto lze hru opakovat po dobu, než se jeden z hráčů unaví, nebo je vyřazen z boje.

Ukončení hry – únava jednoho z hráčů nebo odvoz člověka na ambulanci, případně ošetření ústní dutiny psa na veterině.

Vítěz – pes, pokud člověk alespoň jednou nadskočil či byl zasažen a psu při tom nevypadl ani jeden zub. Člověk, pokud nemusel nadskočit, nedostal ránu a neskončil u lékaře.

najít vhodný okamžikHrníčková

Počet hráčů – alespoň jeden pes spíše malého plemene a minimálně jeden člověk. Ze hry jsou vyloučena plemena psů s vousy.

Pravidla hry – člověk si uvaří kávu, čaj nebo si připraví jiný nápoj. Postaví ho na stůl a na nějakou dobu se vzdálí. Pes nenápadně přijde k šálku a část upije. Při tom si dává dobrý pozor, aby kolem hrnku nebylo hodně kapiček. Potom si lehne o kus dál a pozoruje cvrkot a snaží se tvářit zcela nenápadně.

Ukončení hry – Člověk se vrátí zpět k šálku a za a) šálek nic netušíce dopije, b) člověk zjistí, že ze šálku pil pes, a dá mu to „vypít“.

Vítěz – Pokud je počet šálků za měsíc vyšší než 5, vyhrává pes. Pokud je počet šálků 0, vyhrává člověk. Pokud je počet 1-4, je to nerozhodně.