Nedávno jsem narazila na článek, kde si mohli lidé zjistit, jaké by byli nejspíše psí plemeno. Řada z nás byla jistě překvapena, co jim bylo přisouzeno a mnozí se zase zcela „našli“. Když jsme s dětmi umývali nádobí, zkusili jsme si to z legrace otočit a představit si, jak by vypadali naši psi, kdyby se mohli proměnit v lidi. Moc jsme se při tom pobavili. A jaké že psi-lidi doma máme?

Jorkšírský teriér – Čaky – rozený aristokrat

Čakyho jsme si ihned vybavili jako anglického lorda, který má rád všechno na svém místě a nic nesmí vybočovat z dobrých mravů. Nosí typický anglický oblek, hůlku a dýmku. Na všechno, co se jeví z jeho pohledu nemístné, se morousovsky mračí. Holduje lovu a rád vyhrává. A humor? Pouze suše anglický.

Čínský chocholatý pes – nahatý Timi – DJ Mimi

Timíček se nám pro svou potřeštěnou povahu a kladný vztah k hudbě a tanci vybavil jako úspěšný DJ s pankem na hlavě. Jeho energie srší na všechny strany a jeho neodbytnost se nedá odmítnout. Jeho taneční kreace zaujmou všechny a v kombinaci s hrdelními zvuky patří k neopakovatelným zážitkům. Po večerních akcích dokáže prospat celé dopoledne. Rád se dobře nají a pobaví s dámami.

SidiPeruánský naháč – Sidi – kulturista každým coulem

Sidi se sám o sobě jeví jako svalovec, který zaujatě pracuje na své figuře. Jeho denním chlebem je sport a neustálý pohyb. Vše musí mít pod kontrolou a dohlíží i na pohybové aktivity ostatních, pokud se zdá, že někdo lenoší, ihned ho provokuje k pohybu. Rád se dobře nají, ale vzhledem k jeho kondici to na jeho svalech nezanechává sebemenší stopu. Je rád obdivován dámami a užívá si jejich pozornost.

Velká kníračka – Safi – slečna drsňák

Safi již na první pohled budí respekt hodný dobré policajtky. Když je zarostlá ve svém černém kožichu, málo kdo by hádal, co se skrývá pod slupkou toho všeho. Pokud ji podrobíme zkrášlovací kůře a dopřejeme jí kurz slušného chování, vyloupne se z ní hotová kočka, která ovšem policajtem zůstane. Její srdce však patří také davu a jako občasná miss se ráda zúčastňuje soutěží. K dobré figuře jí napomáhá také Sidiho fitness program.

GeenaČínský chocholatý pes – labutěnka Geena – pravá blondýna

Je něžná, milá, k zulíbání, její tvářička je hodná obdivu, protože je obdařena vskutku ženskou krásou, kterou doplňují blond vlasy. Samozřejmě nesmí chybět růžové doplňky a boty na podpatku. Snad jí pak všichni odpustíme její bezbrannost při řešení problémů, vyřizování věcí na úřadech a připálený oběd. V žádném případě neočekávejte, že s vámi pojede pod stan a nechtějte po ní řešení matematických úloh, aneb krása nade vše.

Peruánka – Elis – bláznivý teenager

Je nespoutaná, divoká a drsná. Činnostem, které má ráda, se dokáže věnovat hodiny, ale ty, které nesnáší, nebude dělat ani kdybyste ji nakrájeli na nudličky. Je krásná a má obdivuhodné křivky doplněné jiskrou v oku, kterou dodává její mládí. V mnoha ohledech je to rebel, ale když je potřeba, stane se i tatínkovým miláčkem, alespoň na pár okamžiků. Je mistrem převleku, někdy je to drsná rockerka, jindy slečna v šatičkách, a jsou chvíle, kdy o ní vůbec nevíte. Má ráda pohyb, pobyt v přírodě a hlavně s partou nadšenců, stejných jako je ona.

A co váš pes, jak by vypadal, kdyby se z něj mohl stát člověk?